O nás         Letní univerzity         Adopce         Pomáháme         Návštěvní kniha         Kontakty

     Adopce:
  Obecně
 Zvířátka


 


Na podzim 2014 jsme slavili 15 let existence asociace. Podívali jsme se do brněnské zoologické zahrady a rozhodli se podpořit tamní chov urzona kanadského (Erethizon dorsatum) částkou 2000 Kč.
Během LUJ 2014 jsme v ZOO Ostrava věnovali částku 10 000 Kč na chov varana papuánského (Varanus salvadorii).
Při příležitosti celoasociačního dne v pražské zoologické zahradě jsme na jaře 2014 adoptovali flétnáka australského (Gymnorhina tibicen). Na jeho chov jsme zahradě přispěli 1000 Kč.
Během LUJ 2013 jsme v ZOO Dvůr Králové nad Labem adoptovali rovnou dvě zvířata. Ježka bělobřichého Bodláka z Darwinovy stanice jsme podpořili částkou 1 000 Kč a štětkouna afrického potom 10 000 Kč. Ježka vybralo vedení LUJ, protože se s ním děti měly možnost velmi zblízka seznámit během aktivit v zoo a štětkouna si vybraly děti hlasováním z nabízených možností.
V běhu LUJ 2012 při ZOO Olomouc jsme adoptovali charzu žlutohrdlou (Martes flavigula). Na její chov jsme věnovali 12 000 Kč. Zvíře nám pomohly vybrat děti, které se během tábora seznámily s kampaní EAZA, která v r. 2012 byla zaměřená na ohroženou přírodu JV Asie. Chtěly, aby vybraný druh spadal do vybrané oblasti a chtěly si vybrat zvíře, na které potenciální sponzoři v zoo Olomouc zapomínají.
5. května 2012 se konalo zasedání rady CEAF ZOO v ZOO Jihlava. Rozhodli jsme se při té příležitosti zahradě přispět 1000 Kč na chov pralesničky batikové (Dendrobates auratus) a 500 Kč páva korunkatého (Pavo cristatus). Volba zvířat pro tuto adopci proběhla prostřednictvím naší stránky na facebooku, kdy jsme vyhlásili oficiální anketu, ve které mohli hlasovat všichni "přátelé" naší stránky. Protože výsledky byly značně vyrovnané, o konečném výběru z největších favoritů ankety rozhodli členové rady asociace.
V září 2011 jsme navštívili maličký soukromý zoopark Zájezd. Při té příležitosti jsme vybrali částku 2200 Kč a za ní adoptovali kamerunskou kozu. Pro její nepřehlédnutelný bílý pruh v půli trupu má jméno Půlená a nikdo jí při návštěvě v zooparku nezamění za jinou.
V létě 2011 jsme ZOO Ústí nad Labem věnovali rekordní sumu 7000 Kč. 6000 Kč bylo určeno na adopci antilopy vodušky jelenovité (Kobus ellipsiprymnus defassa) a částkou 1000 Kč jsme podpořili projekt "100 ptačích budek". "Adoptovali" jsme si totiž špačkovník. Třeba nám v něm na jaře někdo zahnízdí. Určitě dáme vědět!
Při příležitosti oslav desetiletého výročí činnosti CEAF ZOO v r. 2010 v ZOO Ústí nad Labem jsme adoptovali (3000 Kč) a pokřtili samičku muntžaka malého (Muntiacus reevesii). Mladá samička dostala jméno Máša.
v roce 2010 jsme se po době opět podívali do ZOO a BZ Plzeň, kde jsme věnovali částku 4500 Kč na chov krokodýla siamského Crocodylus siamensis a jednoho z nich pokřitli jménem Jáchym.
LUJ 2009 v duchu Afriky proběhla v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Pro adopci byli vybráni daman skalní Procavia capensis a adax núbijský Addax nasomaculatus a na jejich chov byla přispěna částka 3 700 Kč.
Turnus 2008 jsme strávili v ZOO Ostrava, která se věnuje chovu dravých ptáků. Mimo jiné i orlosupa bradatého Gypaetus barbatus, kterého jsme se rozhodli podpořit malou finanční částkou, která činila 6000 Kč. Jedná se o vzácného ptáka, který se díky práci zoologických zařízení opět vrací do přírody na jihu Evropy.
LUJ 2007 při ZOO Ústí nad Labem byla tak trochu v duchu Madagaskarském, díky inspiraci, kterou jsme našli v kampani EAZA na záchranu tohoto krásného ostrova. A tak jsme se shodi na tom, že bychom se mohli taktéž připojit k těm, kteří pomáhají a nakonec jsme se shodli, že letošním adoptovaným zvířátkem bude lemur vari čenrobílý (Variecia variegata). CEAF ZOO na něj přispěla ústeckým 2 500 Kč.
Účastníci Letní univerzity juniorů při ZOO Plzeň v roce 2006 se rozhodli adoptovat noháče kapského Footyho. Jde o hlodavce z čeledi noháčovitých, který žije ve vyprahlých, písčitých oblastech, v malých společestvích o 5-10 zvířatech a živí se rostlinnou potravou (hlízy, semena) a okrajově i hmyzem. Přispěli jsme částkou 1.500,- Kč.
Další adopce proběhla v ZOO Praha. Rada CEAF ZOO rozhodla o adoptování klokana Parma v hodnotě 3000,- Kč
Po skončení Letní univerzity juniorů při ZOO v Ústí nad Labem vybrali účastníci univerzity k adopci madagaskarskou cibetkovitou šelmu Fosu (Cryptoprocta ferox). Přispěli částkou 4000,- Kč.
Adopce proběhla i v ZOO Plzeň. Kdy účastníci letní univerzity při této ZOO vybrali adopci Fenka berberského (Vulpes zedra)v hodnotě 2000,- Kč.
Dne 10.7.2003 proběhla další adopce CEAF ZOO, kdy členové přispěli částkou 2000,- Kč na adopci ary vojenského (Ara militaris) v ZOO Lešná - Zlín. Adopci provedli v zastoupení CEAF účastníci letní univerzity juniorů, která se konala právě u této zoologické zahrady.
Dalším adoptovaným zvířetem je kosman zakrslý (Callithrix pygmaea) z Olomoucké ZOO. Byl adoptována na III.Asociačním dnu CEAF ZOO, tedy 23.3 2003. Přispěná částka byla 2000 Kč.
Dne 8.8.2002 proběhla další adopce CEAF ZOO, kdy členové přispěli částkou 1000,- Kč na adopci surikaty (Suricata suricatta) u ZOO Ústí nad Labem. Adopci provedli v zastoupení CEAF účastníci letní univerzity juniorů, která se konala právě u této zoologické zahrady.
Dalším adoptovaným zvířetem je mara stepní (Dolichotis patagonum), která pochází z Jihlavské ZOO. Byla adoptována na Den zvířat tedy 6.října 2001, který pořádala CEAF ZOO za částku 3000,- Kč.
Dne 4.5.2001 při oficiální návštěvě ZOO Košice na východním Slovensku adoptovala Rada CEAF zastoupena prezidentem a viceprezidentem CEAF kamzíka horského (Rupicarpa rupicarpa)a přispěla na jeho adopci částkou 1450,-Sk.
Druhým adoptovaným zvířetem je mangusta liščí (Cynictis penicillata), která byla adoptovaná dne 3.3.2001 u Zoologické a botanické zahrady Plzeň, částka na adopci = 2000,- Kč.
Našim prvním adoptivním zvířetem je kočka krátkouchá (Prionailurus bengalensis euptilurus), kterou jsme adoptovali dne 8.12.2000 v Zoologické zahradě Ústí n ad Labem, částka na adopci = 2000,- Kč.