O nás         Letní univerzity         Adopce         Pomáháme         Návštěvní kniha         Kontakty

     Rok 2019
  Ostrava
     Rok 2018
  Plzeň
     Rok 2017
  Ústí nad Labem
     Rok 2016
  Olomouc
     Rok 2015
  Plzeň
     Rok 2014
  Ostrava
     Rok 2013
  Dvůr Králové n. L.
     Rok 2012
 Olomouc
     Rok 2011
  Ústí nad Labem
     Rok 2010
  Plzeň
     Rok 2009
  Dvůr Králové nad Labem
     Rok 2008
  Ostrava
     Rok 2007
  Ústí nad Labem
     Rok 2006
  Plzeň
     Rok 2005
  Liberec
     Rok 2004
  Zlín - Lešná
  Ústí nad Labem
     Rok 2003
  Zlín - Lešná
  Plzeň
     Rok 2002
  Plzeň
  Ústí nad Labem
  Dvůr Králové nad Labem


 

Krátce o Letní univerzitě juniorů 2012 v ZOO Olomouc (29.7. - 8.8.2012)

V tomto roce se nás sešlo nemálo. Tábor byl skutečně naplněný a jídelna v Chatě pod věží v Radíkově, kde jsme pobývali, doslova praskala ve švech, když se všichni hladoví CEAFáci do ní hladově přiřítili. Bydlelo se nám tam skutečně krásně. Jako přírodomilci jsme ocenili výhled do výběhu pro koně a příjemnou lesní cestu, kterou jsme denně docházeli do nedaleké ZOO Olomouc, která nás letos přijala. A přijala nás velice přátelsky. Nejlépe se o tom, jak to v roce 2012 vypadalo, přesvědčíte prohlédnutím fotografií v naší galerii (viz horní menu "O nás" a pak vlevo "fotogalerie").

A jak se dětem dařilo ve hrách?


ABSOLUTNÍ POŘADÍ V CELOTÁBOROVÉ HŘE

1. Míša Kirnerová

2. David Kirner

3. Adam BubákPOŘADÍ DRUŽSTEV

1. místo - BANÁNOVÍ HULMANI

2. místo - BATAGUŘI

3. místo - LUSKOUNI

4. místo - PAJEŽUŘI


V olomoucké zoo jsme měli tábor poprvé. Naposledy CEAF ZOO Olomouc navštívil v roce 2004, kdy si sem odskočili účastníci LUJ při ZOO Zlín - Lešná. Už tehdy se nám tam moc líbilo a hned jsme začali vymýšlet, jakým způsobem by LUJ šla zrealizovat i zde. Nebylo to však dlouho možné z důvodu nemožnosti sehnat ubytování v nějaké rozumné vzdálenosti. Naštěstí se během těch pár let změnila strategie podnikání v Chatě pod věží v Radíkově, takže se nám nakonec náš malý sen, mít LUJ v Olomouci, splnil.

V zoo se nám věnovaly zaměstnankyně propagačího oddělení a paní zooložka. Kromě neuvěřitelné spousty zvláštních a nezapomenutelných setkání (se lvíčaty, se stromovým mravenečníkem, pásovcem, lenochodem, zoborožcem, lamami, a pod.) jsme díky kreativitě a akčnímu přístupu těchto úžasných lidí prošli pestrou paletou aktivit. Některé děti asi nikdy nezapomenou na hledání pokladu pomocí GPS navigace v lesích kolem zoo. Jiné děti zase prokázaly neuvěřitelnou kuráž a výdrž při pochodu z noční procházky po zoo, který jsme absolvovali setmělým lesem v pozdních nočních hodinách. Každý si určitě toto léto odnesl nějaký velký zážitek. Nutně podotknout, že nemluvíme jen o dětských častnících, ale i jejich vedoucích, kteří místy nestačili koukat, co všechno jde v zoo s dětmi dělat.

Takže příště zase ahoj! A kde? Tentorkát v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.