O nás         Letní univerzity         Adopce         Pomáháme         Návštěvní kniha         Kontakty

     Rok 2019
  Ostrava
     Rok 2018
  Plzeň
     Rok 2017
  Ústí nad Labem
     Rok 2016
  Olomouc
     Rok 2015
  Plzeň
     Rok 2014
  Ostrava
     Rok 2013
  Dvůr Králové n. L.
     Rok 2012
  Olomouc
     Rok 2011
  Ústí nad Labem
     Rok 2010
  Plzeň
     Rok 2009
  Dvůr Králové nad Labem
     Rok 2008
  Ostrava
     Rok 2007
  Ústí nad Labem
     Rok 2006
  Plzeň
     Rok 2005
 Liberec
     Rok 2004
  Zlín - Lešná
  Ústí nad Labem
     Rok 2003
  Zlín - Lešná
  Plzeň
     Rok 2002
  Plzeň
  Ústí nad Labem
  Dvůr Králové nad Labem


 

Hodnocení LUJ 2005 Liberec

Ve dnech od 1. 8. do 10. 8. 2005 se uskutečnila Letní univerzita juniorů při ZOO Liberec. Účastníci univerzity byli ubytování v překrásném prostředí Jizerských hor ve vile Oáza v Janově nad Nisou. Univerzity se zúčastnilo celkem 29 dětí a vedoucích. Raritou letošní univerzity byla přítomnost sedmi sourozeneckých dvojic.Děti byly rozděleny do tří družstev nazvaných Rosomáci, Tygři a Melouňata. Pro účastníky univerzity byl připraven zajímavý program a ZOO Liberec je hostila celkem pětkrát.

Pracovníci ZOO Liberec, zejména Tomáš Vojtek a Lena Pinterová, pro děti připravili program, který vedle úvodního seznámení se zahradou zahrnoval i návrh reklamy na zvolené zvíře, předvedení a namalování fiktivního zvířete a další doprovodné soutěže a hry. Přítomné nejvíce zaujala práce skupiny ve složení Roman Lyach, Albert Vojtěch a Metoděj Resl na Pekari. Podle hodnocení zástupců zoologické zahrady měl nejlepší upoutávku tým Michaela a Martina Prouskovy a Dominik Resl. Navrhli slogan: „Do liberecké ZOO nejen za tygry a takiny, ale i za Ovcí Modrou (Nahury)“.

Největší překvapení bylo připraveno na druhou návštěvu v zahradě, kdy družstva dostala za úkol graficky navrhnout novou podobu lavičky a tento návrh posléze zrealizovat. Nejlépe byla ohodnocena lavička družstva Rosomáků.
Při poslední návštěvě ZOO přišel mezi účastníky univerzity ředitel liberecké zahrady MVDr. David Nejedlo, aby odpovídal na dotazy dětí a provedl vyhodnocení nejlepších jednotlivců při plnění úkolů v zahradě.

Vedle programu v zoologické zahradě nabídla letošní univerzita i přednášku pracovníka CHKO Jizerské hory pana Voničky, který představil faunu i flóru Jizerských hor a základní úkoly CHKO. Další zajímavou akcí byla návštěva místní botanické zahrady. Atraktivní zde byla zejména prohlídka běžně nepřístupných prostor zahrady a účast při krmení akvarijních a terarijních exponátů v centrálních sklenících.

K Libereckému okolí neodmyslitelně patří i vysílač Ještěd. Horu zdolali ceafáci ve čtvrtek. Předposlední den zavítali účastníci univerzity i do místní sklárny, kde se dozvěděli více o tradici výroby skla v tomto regionu.

Celotáborovou hru vyhrál Kryštof Lindner, druhá byla Jitka Moutelíková a třetí místo obsadila Lenka Boudová. Gratulujeme!