O nás         Letní univerzity         Adopce         Pomáháme         Návštěvní kniha         Kontakty

     Rok 2019
  Ostrava
     Rok 2018
  Plzeň
     Rok 2017
  Ústí nad Labem
     Rok 2016
  Olomouc
     Rok 2015
  Plzeň
     Rok 2014
  Ostrava
     Rok 2013
  Dvůr Králové n. L.
     Rok 2012
  Olomouc
     Rok 2011
  Ústí nad Labem
     Rok 2010
  Plzeň
     Rok 2009
  Dvůr Králové nad Labem
     Rok 2008
  Ostrava
     Rok 2007
  Ústí nad Labem
     Rok 2006
  Plzeň
     Rok 2005
  Liberec
     Rok 2004
  Zlín - Lešná
 Ústí nad Labem
     Rok 2003
  Zlín - Lešná
  Plzeň
     Rok 2002
  Plzeň
  Ústí nad Labem
  Dvůr Králové nad Labem


 

2.běh: 19.8. - 29.8.2004Letní univerzita juniorů při Zoologické zahradě v Ústí nad Labem

Druhou zahradou, která přivítala mladé členy Středoevropské asociace přátel zoologických zahrad, se stala v druhé polovině srpna zoologická zahrada v Ústí nad Labem. Celkem 44 účastníků univerzity vyjížděli každý pracovní den do ústecké ZOO z chatek umístěných u koupaliště v nedalekých Chabařovicích.

Univerzita při ústecké zahradě byla v letošním roce zaměřena na detailní poznání fungování zoologické zahrady. Celkem pět družstev zároveň tvořilo pět skupin, které každé ráno navštívily jeden z pěti rajonů. První návštěva se sestávala z detailní prohlídky zahrady komentované Romanem Nešetřilem a Věrou Vrabcovou, pracovníky ZOO Ústí nad Labem, kterým patří obrovské poděkování za jejich obětavou péči o účastníky univerzity. Po páteční komentované prohlídce následoval víkend, který vyplnila sportovní olympiáda a výlet lanovkou z Krupky na hřebenovou túru a sestup z vrcholek Krušných hor. Pondělí odstartovalo pětidenní maraton programu zajišťovaného v ZOO v Ústí nad Labem.

Dopolední část programu se skládala z výše jmenovaných rajonů v areálu zahrady. Děti tak zavítaly a poznaly vedle dětské ZOO také práci zahradníků, ošetřovatelů žiraf a nosorožců, v pavilonu šelem mohly připravovat potravu pro medvědy malajské, exotárium nabídlo kontakt s plazy atd.

Odpolední program byl nabitý vědomostními soutěžemi, promítáním v kinosále, tvořivou prací v podobě navrhování vlastní ZOO či bojové hry. Čtvrteční večer patřil hledání pokladu zakončeného táborákem s opékáním přímo v areálu zahrady a noční prohlídkou pavilonů. Víkend už byl ve znamení závěrečného sobotního večera, kdy byly vyhodnoceny soutěže jednotlivců i družstev a slavnostní podpis smlouvy o adopci madagaskarské šelmy Fosy přímo účastníky Letní univerzity juniorů při ZOO v Ústí nad Labem.

Poděkování za velmi přátelský a ochotný přístup patří ještě jednou Romanovi a Věře z ústecké ZOO, dále pak všem ošetřovatelům a pracovníkům zahrady, kteří se na přípravě programu pro juniory podíleli, všem vedoucím, instruktorům a již tradičně výborně hodnocenému kuchaři Mirkovi.

Vážení přátelé, díky a brzy naviděnou!

Fotografie z tohoto turnusu


A krátká fotoreportáž z Letní univerzity juniorů v Ústí nad Labem