O nás         Letní univerzity         Adopce         Pomáháme         Návštěvní kniha         Kontakty

     Rok 2019
  Ostrava
     Rok 2018
  Plzeň
     Rok 2017
  Ústí nad Labem
     Rok 2016
  Olomouc
     Rok 2015
  Plzeň
     Rok 2014
  Ostrava
     Rok 2013
  Dvůr Králové n. L.
     Rok 2012
  Olomouc
     Rok 2011
  Ústí nad Labem
     Rok 2010
  Plzeň
     Rok 2009
  Dvůr Králové nad Labem
     Rok 2008
  Ostrava
     Rok 2007
  Ústí nad Labem
     Rok 2006
  Plzeň
     Rok 2005
  Liberec
     Rok 2004
 Zlín - Lešná
  Ústí nad Labem
     Rok 2003
  Zlín - Lešná
  Plzeň
     Rok 2002
  Plzeň
  Ústí nad Labem
  Dvůr Králové nad Labem


 

1.běh: 3.7. - 16.7.2004

Univerzita Zoologické zahrady Lešná - Zlín CZ


Ve dnech 3.7.2004 - 16.7.2004 se podruhé na Moravě konala Letní univerzita juniorů CEAF ZOO, které se zúčastnilo celkem 40 dětí, vedoucích a instruktorů z celé republiky.

Účastníci Letní univerzity byli opět ubytováni v Otrokovicích na Štěrkovišti v táborové základně DDM Sluníčko Otrokovice. Tato táborová základna se nachází vedle vodní plochy, kde se dá v případě počasí koupat a poskytuje pro děti ubytování v moderní budově se všestranným zabezpečením, vlastní jídelnou a kuchyní.

V tomto roce bylo pořádání LUJ na Moravě zaměřeno na poznávání nejenom velkých zoologických zahrad ale i těch menších. V průběhu LUJ děti navštívily 4x ZOO Lešná, 1x ZOO na Svatém kopečku v Olomouci, 1x ZOO Hodonín a 1x Zoopark ve Vyškově. Děti během návštěv poznávaly jednotlivé ZOO a zvířata z různých pohledů a řešily vědomostní testy. Nezapomenutelným zážitkem zůstane možnost kontaktu se zajímavými zvířaty a to v ZOO na Svatém Kopečku - s mládětem lva berberského, v Zooparku ve Vyškově zaujal hlavně děti z měst babiččin dvoreček s množstvím domácích zvířat ale i v ZOO Hodonín nám byl umožněn kontakt se zvířaty. Naše poděkování patří ředitelům navštívených zoologických zahrad a pracovníkům, který se nám věnovali v době naši návštěvy.

V průběhu celé LUJ byla organizovaná celotáborová hra mezi jednotlivci a družstvy. Děti byly rozděleny na tři družstva a zvolily jsi jména: Kuřátka, Medvídci a Tučňáci. U družstev vyhrálo první družstvo, u jednotlivců byla u starších holek nejlepší Lucka Václavková, mladších holek Terezka Václavková, u starších kluků Michal Kozel a mladších kluků Kryštof Lindner.

Mezi nejzajímavější akce v průběhu LUJ mimo návštěv ZOO patřily:

1) soutěž ve zpěvu CEAF hledá SUPER STAR, kterou vyhrál Michael Kaššai. Porotu tvořili vybraní vedoucí, kteří byli mnohdy lepší než odborná porota v televizní soutěži
2) tři noční hry, kdy děti společně ale i samostatně plnily zajímavé úkoly nejenom v místnosti ale i venku
3) táborák
4) diskotéky
5) malování zvířátek na obličej dětí
6) výměna mezi vedoucími a dětmi, kdy z vedoucích se staly děti a jednotlivá družstva si zkusila jaké je to být vedoucími a pro ostatní připravit zajímavý program.


V průběhu LUJ jsme měli i "neohlášenou návštěvu" z Krajské hygienické stanice ze Zlína. Při jejich kontrole nebyly zjištěny žádné nedostatky a vyjádřili spokojenost s celkovým zabezpečením LUJ.

Nejsmutnější okamžiky nastaly dne 16.7.2004, když účastníci LUJ na Moravě postupně s rodiči opouštěli základnu. Loučení se neobešlo bez slz ale se slibem, že část dětí se potká za měsíc v Ústí a těm, kterým to nevyšlo, tak určitě v příštím roce. Již teď můžeme slíbit, že se začátkem července 2005 opět vrátíme na Moravu do Otrokovic s tím, že blíže poznáme ZOO na Svatem Kopečku. Bližší informace se objeví na naši internetové stránce.

Poděkování za skončenou LUJ na Moravě patří všem vedoucím, instruktorům, kuchaři Mirkovi s Michalem, vedení DDM Sluníčko Otrokovice za poskytnutí základny, vedení a pracovníkům ZOO v Lešné, na Svatem kopečku v Olomouci, v Hodoníně a ve Vyškově.Fotografie z tohoto turnusu


A malinká fotoreportáž z Letní univerzity juniorů v Otrokovicích