Site Overlay

Letní univerzita juniorů 2012 (ZOO Olomouc)

V tomto roce se nás sešlo nemálo. Tábor byl skutečně naplněný a jídelna v Chatě pod věží v Radíkově, kde jsme pobývali, doslova praskala ve švech, když se všichni hladoví CEAFáci do ní hladově přiřítili. Bydlelo se nám tam skutečně krásně. Jako přírodomilci jsme ocenili výhled do výběhu pro koně a příjemnou lesní cestu, kterou jsme denně docházeli do nedaleké ZOO Olomouc, která nás letos přijala. A přijala nás velice přátelsky. Nejlépe se o tom, jak to v roce 2012 vypadalo, přesvědčíte prohlédnutím fotografií v naší galerii.

A jak se dětem dařilo ve hrách?

ABSOLUTNÍ POŘADÍ V CELOTÁBOROVÉ HŘE

1. Míša Kirnerová

2. David Kirner

3. Adam Bubák

POŘADÍ DRUŽSTEV

1. místo – BANÁNOVÍ HULMANI

2. místo – BATAGUŘI

3. místo – LUSKOUNI

4. místo – PAJEŽUŘI

V olomoucké zoo jsme měli tábor poprvé. Naposledy CEAF ZOO Olomouc navštívil v roce 2004, kdy si sem odskočili účastníci LUJ při ZOO Zlín – Lešná. Už tehdy se nám tam moc líbilo a hned jsme začali vymýšlet, jakým způsobem by LUJ šla zrealizovat i zde. Nebylo to však dlouho možné z důvodu nemožnosti sehnat ubytování v nějaké rozumné vzdálenosti. Naštěstí se během těch pár let změnila strategie podnikání v Chatě pod věží v Radíkově, takže se nám nakonec náš malý sen, mít LUJ v Olomouci, splnil.

V zoo se nám věnovaly zaměstnankyně propagačího oddělení a paní zooložka. Kromě neuvěřitelné spousty zvláštních a nezapomenutelných setkání (se lvíčaty, se stromovým mravenečníkem, pásovcem, lenochodem, zoborožcem, lamami, a pod.) jsme díky kreativitě a akčnímu přístupu těchto úžasných lidí prošli pestrou paletou aktivit. Některé děti asi nikdy nezapomenou na hledání pokladu pomocí GPS navigace v lesích kolem zoo. Jiné děti zase prokázaly neuvěřitelnou kuráž a výdrž při pochodu z noční procházky po zoo, který jsme absolvovali setmělým lesem v pozdních nočních hodinách. Každý si určitě toto léto odnesl nějaký velký zážitek. Nutně podotknout, že nemluvíme jen o dětských častnících, ale i jejich vedoucích, kteří místy nestačili koukat, co všechno jde v zoo s dětmi dělat.

Takže příště zase ahoj! A kde? Tentokrát v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2020 . All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes